People – The Co-operative Party

People

Louise Ellman

Liverpool Riverside Chair of Transport Committee

Gareth Thomas

MP for Harrow West Chair of the Co-operative Party & NEC member for London

John Woodcock

Barrow and Furness

Meg Hillier

Hackney South & Shoreditch

Chris Leslie

Nottingham East

Adrian Bailey

West Bromwich West

Gavin Shuker

MP for Luton South Chair of Co-operative Party Parliamentary Group

Stephen Twigg

Liverpool West Derby

Anna Turley

MP for Redcar Vice-Chair of Co-operative Party Parliamentary Group

Stephen Doughty

Cardiff South and Penarth

Baroness Hayter of Kentish Town

Shadow Minister for Business, Innovation & Skills

Jim McMahon

Oldham West & Royton

John Anderson

Co-operatives UK

Mick Antoniw

Pontypridd Welsh Assembly Member

Jonathan Ashworth

Leicester South Shadow Minister without Portfolio

Jenny Barnes

Co-operative Societies

Cheryl Barrott

Yorkshire & the Humber Vice-Chair

Claudia Beamish

South of Scotland Member of Scottish Parliament

Luciana Berger

Liverpool Wavertree

Neil Bibby

West of Scotland Member of Scottish Parliament

John Boyle

Membership & Party Support Officer

Tracy Brabin

Batley and Spen

Stephen Brimble

South West Co-Chair, National Youth Committee

Shane Brogan

Membership Officer

Paul Bull

South West England

Katie Corrigan

NEC Youth Representative

Lewis Dagnall

Yorkshire & the Humber

Alun Davies

Blaenau Gwent Welsh Assembly Member

Kezia Dugdale

Leader, Scottish Labour Party

Rebecca Evans

Gower Welsh Assembly Member

Joe Fortune

National Political and Policy Manager

Vaughan Gething

Cardiff South & Penarth Welsh Assembly Member

Sarah Gill

North East & North Cumbria

Rhoda Grant

Highlands and Islands Member of Scottish Parliament

John Griffiths

Newport East Welsh Assembly Member

Emma Hoddinott

Local Government Officer

Huw Irranca-Davies

Ogmore Welsh Assembly Member

Ann Jones

Vale of Clwyd Welsh Assembly Member

James Kelly

Glasgow Member of Scottish Parliament

Dorota Kseba

Finance & Office Manager

Johann Lamont

Glasgow Member of Scottish Parliament

Jim Lee

Scotland & Northern Ireland

Rachael Maskell

York Central Shadow Secretary of State for Environment, Food and Rural Affairs

Claire McCarthy

General Secretary

Anna McMorrin

South Wales Central Candidate for Wales Assembly

Alun Michael

Wales Police & Crime Commissioner for South Wales

Jeremy Miles

Neath Welsh Assembly Member

Ian Miller

Co-operative Societies

Lynne Neagle

Torfaen Welsh Assembly Member

Joel Northcott

Membership Support Assistant

Jean Nunn-Price

Co-operative Societies

Issy Oozeerally

Executive Assistant to the General Secretary, Claire McCarthy & Events Co-coordinator

Kate Osamor

Edmonton Shadow Secretary of State for International Development

Alexandra Parsons

Fundraising Development Manager

Rhianon Passmore

Islwyn Welsh Assembly Member

Lucy Powell

Manchester Central

Liam Preston

East of England

Ceri Reeves

South Wales West Welsh Assembly Candidate

Kathryn Rose

Yorkshire & the Humber Chair of the National Youth Committee (2014-2015)

Lord Kennedy of Southwark

Shadow Minister for Local Government

Stephen Stanners

North East & North Cumbria

David Stewart

Highlands and Islands Member of Scottish Parliament

Lis Telcs

South East England

Lee Waters

Llanelli Welsh Assembly Member

Ben West

Communications & Digital Officer

Karen Wilkie

Deputy General Secretary

Rhea Wolfson

Scotland Co-Chair, National Youth Committee